Betonová podlaha je šedivá, nevzhledná. Ano, abyste ji ožili, chtělo by to nějaký nátěr! Barva dodá vaší podlaze šmrnc a navíc ji ještě ochrání. Jen je třeba vybrat tu správnou barvu na betonové podlahy.

Výběr barvy na betonovou podlahu skutečně nepodceňujte. Jestliže se netrefíte do toho správného nátěru určeného pro betonové podlahy, může vám barva brzy popraskat a bude po kráse. Vaše podlaha pak bude působit neudržovaným dojmem.

Barva na betonové podlahy

Že jde o barvu na betonové podlahy, poznáte z popisu na plechovce. Nestyďte se také zajít si do specializované prodejny, kde vám rádi poradí. Vrchní nátěr betonové podlahy rozhodně neřeďte. Barvu natírejte válečkem. Barva na betonové podlaze zasychá přibližně jeden den.

Barva na betonové namáhané podlahy (jako je například ta v garáži) by měla být hustá a vytvořit pevný povrch odolný proti poškození.

Jak natřít betonovou podlahu?

Aby vám barva na betonové podlaze dlouho vydržela, je třeba povrch dobře připravit. To znamená, že podlaha musí být suchá, zbavená veškerých nečistot, jako je prach nebo mastné skvrny. Pozor si dejte také na oděrky a povrchové nerovnosti.

Jestliže vaše podlaha není v dokonalém stavu, doporučuje se penetrace. Jde o ochranný nátěr, který sjednotí povrch betonové podlahy a připraví ji pro nános samotné barvy.

Jaký odstín barvy na betonové podlahy?

Kromě kvality samotné barvy na betonovou podlahu věnujte pozornost také výběru odstínu, zvláště pak u velkých ploch mohou především syté a zářivé barvy vypadat rušivě.

Pro betonové podlahy v garáži lze doporučit tmavší odstíny, oblíbená je například šedozelená barva. V obchodech ale seženete i jiné odstíny. Záleží tedy především na vaší fantazii a vkusu.