Když přijde podzim a odkvetou i ty poslední květiny, jsou okna holá a smutná. Oživte je podzimními dekorativními truhlíky. Nevíte jak na to? My máme nápadů dost. A nejsou vůbec složité!

Základem pro každou úspěšnou podzimní dekoraci je pěkný truhlík. Přiznejte si, že s plastovými, olámanými a oprýskanými truhlíky moc parády neuděláte. To ať jsou raději okna holá.

Výběr truhlíků je dnes velmi pestrý. Bude záležet na vašem vkusu a preferencích. Univerzální jsou truhlíky z přírodních materiálů – kameniny, dřeva, proutí, které výborně kontrastují s barevnou podzimní dekorací.

Čím ozdobit podzimní truhlík?

Nemusíte kupovat drahé ozdoby v obchodě. Stačí, když se vypravíte na podzimní procházku. Příroda vám sama nabídne úžasnou dekoraci do podzimních truhlíků. Stačí se jen nadechnout a vnímat tu poezii kolem sebe.

Nasbírejte si šípky (celé větvičky), jeřabiny, bukvice, kaštany, trnky, makovice, ze zahrádky si přineste ozdobné malé dýně, na poli seberte zbylé klásky. Z půdy si sneste nasušené okrasné květiny, například slaměnky. Hodit se vám také bude mech a malá planá jablíčka.

Tvoříme podzimní dekorace truhlíků

Kromě samotných podzimních plodů budete potřebovat také nůžky, vázací drát, písek nebo kamení, případně mašličky.

Na dno truhlíku nasypte písek nebo položte kameny (to, aby se dobře zatěžkaly). Přidejte vrstvu mechu, do které budete podzimní dekoraci zapichovat.

Každou větvičku šípků, jeřabin nebo jiných plodů připevněte na drát. Budou se vám pak lépe usazovat. Až budete mít vše nachystáno, můžete začít truhlík zdobit a tvořit tak jedinečnou podzimní dekoraci.

Nebojte se barev. Podzim je pestrý a hravý. Můžete také tvořit různě zaměřené podzimní truhlíky – například jen z plodů ze zahrádky (malé dýně) nebo z lesních zdrojů (jeřabiny, větve jehličnanů).

Nakonec truhlík dozdobte podle svého vkusu režnou mašlí. Obalit ho můžete také pytlovinou – rázem dostane jiný nádech.