Chcete si pořídit rodinný dům a tak hledáte inspiraci? Požadujete hlavně ekonomickou stavbu? Máte obavy z dlouhého procesu výstavby? Pokud se nebojíte vyčnívat z davu a chcete rychle bydlet, podívejte se po modulárních domech. Jejich obliba se zvyšuje a díky moderním technologiím splňují požadavky kvalitního bydlení.

Co je modulární dům

Modulární dům je stavba složená z několika jednotlivých částí – modulů. Tyto moduly (buňky) se vyrábějí v továrně podle přání zákazníka. Jejich výroba trvá maximálně několik týdnů. Exteriér může být klidně v přírodním dekoru.

Buňky jsou vybaveny rozvody, zásuvkami a nábytkem. Po jejich výrobě jsou připraveny k usazení na pozemek. Moduly se dají skládat vedle sebe nebo na sebe.

Ráno dovezeme, večer bydlíte

Nesporně největší výhodou modulárního domu je rychlost výstavby. Po přivezení jednotlivých buněk na pozemek dům stojí během několika hodin, maximálně dnů. A vy můžete bydlet.

Stavět se takto dá po celý rok. Navíc je možné moduly dokupovat a dům tak podle potřeb zvětšovat nebo jinak upravovat.

Další výhody modulárního domu

Modulární dům je především ekologickou stavbou. Jeho výroba nepoškozuje životní prostředí. Navíc se velmi dobře udržuje. Dům z modulů je také nízkoenergetický.

Další výhodou je pochopitelně cena. Ta se pohybuje okolo 20 000 korun za 1m2. V neposlední řadě je výhodou i mobilita, celý dům se dá rozebrat a převést na jiný pozemek.

Modulární domy jsou variabilní

Pokud uvažujete nad modulárním domem, věřte, že je to stavba kvalitou a funkčností velmi konkurující klasickému zděnému domu. Moduly jsou variabilní, co se týče provedení, fasády i interiéru. Pokud jste milovníci přírody, můžete mít na první pohled klidně dřevostavbu.

Dům může mít velké prosklené stěny, které poskytují prostor pro sluneční paprsky. A to samé v interiéru. Jaké si vyberete zařízení je jen na vás.