Koupelna je místností, v níž trávíme poměrně hodně času. Proto je velmi důležité, abychom se v ní cítili útulně a pohodlně. Pro mnoho z nás je to oáza klidu a relaxu. Plánujete rekonstrukci nebo jen chcete zútulnit svou koupelnu? Inspirujte se našimi tipy.

Podlahové topení patří do moderní koupelny

Pokud celou koupelnu kompletně předěláváte, určitě si nechte zabudovat podlahové topení. Zejména v rodinných domech jsou tyto místnosti poměrně chladné. A každý ví, že vylézt z teplé vany na studenou zem není nic příjemného.

Díky podlahovému topení si můžete koupelnu dopředu vyhřát a nastavit tak, aby se samo vypnulo. Součástí je i regulace stupňů vytápění.

Hydromasážní panel pro relaxaci

Výborným relaxačním i zdravotním doplňkem moderní koupelny jsou hydromasážní panely. Už nebudete muset chodit do wellness centra nebo do whirpoolu.

Panely se umisťují do sprchového koutu nebo na stěnu. Obvykle se skládají z hlavové a ruční sprchy a několika hydromasážních trysek. Dražší panely jsou doplněný například o poličky a jiné chytré vymoženosti.

Úsporné baterie jsou bezpečné

V dnešní době je téma úspor velmi skloňované. Proto na to myslete i při zařizování moderní koupelny. Zde se to týká zejména koupelnových baterií. Mezi ty nejvhodnější patří zejména termostatické nebo elektronické. Můžete si totiž nejprve nastavit teplotu vody. Pak nemusíte dlouho čekat, než začne téct teplá voda. Tyto baterie jsou ale vhodné nejen pro úsporu. Jsou velmi bezpečné a nehrozí, že byste se opařili.

Moderní koupelnový nábytek

To, co dělá koupelnu koupelnou, není jen vana nebo sprchový kout. Pohodově se v ní budete cítit jedině, když budete mít všechny věci kam uložit. A k tomu slouží koupelnový nábytek. Skříňky pod umyvadlo, vysoké stojánky na ručníky nebo koupací potřeby. Vybírat můžete přesně podle stylu, který je vám blízký. Jedině díky koupelnovému nábytku bude tato místnost vypadat vždy uklizeně.