Interiérové dveře plní řadu nezbytných funkcí. Oddělují místnosti a zároveň umožňují jejich procházení, poskytují soukromí a současně nás spojují. Každý interiér je specifický a má jiné požadavky na dveře. Podívejme se proto na jednotlivé možnosti.

Interiérové dveře do malého bytu

Malý byt je náročný na organizaci prostoru. Často dochází k tomu, že majitelé se rozhodnou vysadit dveře, protože jim jejich otvírání brání využít prostor za dveřmi do nejmenšího detailu.

Vše se přitom nechá vyřešit velice elegantně – posuvnými dveřmi, které interiér ještě pozvednou.

Do malého bytu volte takové posuvné dveře, které ho opticky zvětší. Hodí se například dveře s průhledy nebo se zrcadly. Barevně by měly zapadnout do celkového ladění interiéru.

Interiérové dveře do velkého bytu

Prostorný byt nabízí řadu možností jak si s ním pohrát. I v případě, že vlastníte rozměrný interiér, věnujte pozornost výběru dveří, které ho mohou ještě více podtrhnout.

Vzdušně působí dveře s mléčnými skly, které na jedné straně zajišťují soukromí, na druhé straně nepůsobí těžkopádně. Do koupelny, ložnice nebo dětského pokoje ovšem zvolte spíše dveře plné.

Barva interiérových dveří

Není jistě třeba připomínat, že interiérové dveře by měly ladit se zbytkem bytového zařízení. Zejména bývá těžké skloubit dekor dřeva. Nebojte se proto poradit se s odborníkem nebo si zajistit vzorek dveří a porovnat si ho s vaší plovoucí podlahou nebo nábytkem.

Velmi pěkně vypadá, pokud jsou dveře sladěné s barvou výmalby, což je typické například v amerických domácnostech.

Nejde jen o dveře

Při výběru dveří do interiéru věnujte pozornost také důležitým detailům, jako je kování. Klika dotváří konečné vzezření dveří. Aktuálně jsou oblíbené především chromové nebo niklové kování. Přednost je dávána jednoduchým a elegantním tvarům.