Děti vám rostou a tak se pomalu začínáte zabývat tím, jak jim zařídíte jejich pokoj? Věřte, že zařizování dětského pokoje je trošku věda. Je nutné si dopředu ujasnit mnoho věcí. Bude v něm váš potomek žít odmalička i přes školní docházku? Bude to pouze jeho pokoj nebo mu přibude sourozenec? Každý pokoj má svá specifika, která se liší podle věku, pohlaví i zájmů dítěte.

Do dětského pokoje patří koberec

Ačkoli trendy v posledních letech vytlačují z místností koberce, v dětském pokoji ho ponechte. Minimálně pokud máte potomky malé. Děti si na zemi hrají, lezou po kolenou a koberec je přeci jen trošku měkčí při případných pádech.

Navíc na rozdíl od plovoucí podlahy hřeje a nehrozí tak nastydnutí. Není nutné mít koberec celoplošný, stačí třeba umístit kobereček do hracího koutu nebo na několik míst pokoje.

Rostoucí nábytek

Abyste nemuseli kupovat stále nový nábytek, je ideální volit ten, který můžete nastavit výškově podle toho, jak vaše dítě roste. Jedná se zejména o stůl, jehož pracovní deska se dá přizpůsobovat. Ale i skříně a postel je možné koupit variabilní. Malé děti milují různé samolepky a obrázky.

Vybírejte tedy takový nábytek, který můžete takto zvelebit a zase upravovat do původního stavu. Nezapomínejte také na vhodné osvětlení. V pokoji by nemělo chybět jak stropní, tak několik lampiček nebo bodovek.

Zájmy jsou v dětském pokoji na prvním místě

Dětský pokoj by měl sloužit hlavně zájmům dítěte. U malého dítěte je to snadné, stačí pořídit dostatek hraček a úložného prostoru. Pokud máte doma sportovce-fotbalistu nebo hokejistu, bude i styl místnosti jeho zájmu odpovídat.

Dostatek prostoru na sportovní potřeby je nezbytností. Vhodné jsou také ribstole nebo jiné sportovní náčiní. Pokud z vašeho potomka vyrůstá muzikant, bude nutné zajistit místo pro hudební nástroj či audiotechniku.