Radiátory jsou nutnou součástí každého interiéru. Bez tepla se prostě neobejdeme. Naštěstí již dávno neplatí, že radiátor musí být nevzhledný a nudný. Jestliže chcete něco opravdu netradičního, pořiďte si designové radiátory.

Návrháři opravdu popustili uzdu své fantazii a pohráli si nejen s barvou, ale i tvarem radiátorů. Designové radiátory budou pasovat především do moderních interiérů. Při troše štěstí ale narazíte také na zajímavé retro radiátory, které oceníte například v interiéru zařízeném ve stylu šedesátých let.

Designové radiátory do nejmenšího detailu

Jistě, barva a tvar jsou tím hlavním, co nás na designových radiátorech upoutá. Jenže důležitý je také detail. U radiátorů pak především provedení termostatických ventilů, kterými regulujete teplo v místnosti.

Mohou být například nenápadně schovány, podobat se golfovému míčku nebo starým kohoutkům od vodovodu.

Jaké designové radiátory se vyrábí?

Design radiátorů vychází z jejich funkce – rozvodu tepla. Proto většinu z nich tvoří „dlouhé trubice“, které nabírají různého zakřivení a tvaru.

Setkat se proto můžete s elegantní ladnou vlnovkou, posluchači vážné hudby ocení radiátor ve tvaru harfy, na chodbě bude působivě vypadat radiátor-věšák, na kterém si krásně nahřejete kabáty.

Do dětského pokoje nebo moderně zařízeného obývacího pokoje či pracovny se nebojte pořídit výrazný barevný radiátor. Teplo přece není třeba skrývat. Pokud ho vhodně umístíte a sladíte s ním zbytek interiéru, stane se skvělým bytovým doplňkem.

Topné obrazy místo radiátorů

Jestliže je váš byt malý, na radiátor nezbývá moc místa a vy přesto toužíte po nějakém nápaditém zdroji tepla, pořiďte si topné obrazy. Jde opravdu o obrazy, které topí.

Topný obraz si můžete pověsit například nad sedačku v obývacím pokoji a rázem tak vyřešíte dva problémy – budete vytápět a nemusíte se nikde shánět po obraze, který by oživil váš interiér.