Kuchyně je místem, kde nejen vaříme, ale také velmi často společně s našimi drahými jíme. Měla by být proto upravená a příjemná. Jestliže nemáte na novou kuchyňskou linku, nevěste hlavu. Vyrobte si úžasné dekorace do kuchyně a uvidíte, že bude téměř jako nová!

Dekorace do kuchyně z první republiky

Dekorace do kuchyně by měla být tematická, tedy nějakým způsobem souviset s jídlem, s jeho přípravou. Hodí se sem například starožitné kameninové hrnce, do kterých naaranžujete sušené květiny, kořenky nebo plechovky z doby první republiky a další kuchyňské náčiní, které používaly naše (pra)babičky.

Jestliže doma žádné nemáte, zajděte si do města a prohledejte vetešnictví, uvidíte, že při troše štěstí zde můžete objevit učiněné poklady za pár kaček. A pak už bude jen záležet na vaší fantazii, jak s nimi naložíte.

Oživte kuchyňskou linku

Je vaše linka opravdu nevzhledná? Polepte ji samolepící tapetou a bude jako nová! Sehnat se dá opravu spoustu rozličných tapet s různými vzory – barevné a retro tapety ve stylu šedesátých let se hodí do moderní kuchyně, tapety s motivem patiny pak zase do tradiční rustikální kuchyně.

Jejich aplikace je velmi jednoduchá a během jednoho odpoledne budete mít hotovo.

Dekorace ze sušených bylin nebo těstovin

Do kuchyně patří sušené bylinky. Uskladnit si je můžete v plátěných vyšívaných sáčcích, které si zavěsíte na poličku.

Jednoduchou dekoraci do kuchyně si můžete vyrobit také z cibule – stačí vám jedna cibule, provázek a několik sušených květin. Na zbytek natě cibule uvažte provaz (bude vám sloužit k zavěšení) a místo ozdobte sušenými květinami, které zde uvážete. Cibuli můžete zavěsit třeba na stěnu.

Na jídelním stole by neměla chybět svíčka. Do průhledné misky nasypte barevné těstoviny, hrách smíchaný s čočkou nebo jen zrnka kávy. Na to položte svíčku a máte velmi pěkné tematický svícen.