Dětský pokoj by měl být místem, kde se dobře hraje, učí i odpočívá. Nelamte si hlavu, pokud nemáte na drahý a okázalý dětský nábytek. Divy můžete vyčarovat vhodnou dekorací. A vyrobit si ji můžete i doma!

Dekorace do dětského pokoje byste samozřejmě měli přizpůsobit věku dítěte. Dvanáctiletá slečně už těžko ocení roztomilého krtečka na stěně svého pokoje. Pokud je dítko již starší, nebojte se s ním otázku dekorace probrat. Možná vás překvapí svojí fantazií a nápady.

Zároveň by dětský pokoj neměl působit jako ložnice pro dospělé nebo obývák – s dekorací typu sušených květin ve váze zde asi příliš neuspějete.

Dekorace do dětských pokojů pro mrňouse

Předškolák poznává svět – prostřednictvím předmětů, barev, figurek a hraček můžete podnítit jeho fantazii. Dekorace v dětském pokoji by měla být barevná, hravá, veselá. Není ovšem nutné prostor přeplácat – to by mohlo působit rušivě.

Zajímavé jsou například tapety s oblíbenými kreslenými postavičkami, které mohou zcela změnit obyčejnou bílou stěnu. Pokud jste trochu zruční, můžete na stěnu předkreslit černými obrysy motiv sami a společně pak vše vybarvit – vytvoříte si jakési omalovánky na stěně.

Zcela určitě by v dětském pokoji neměla chybět skrýš, která bude mít zároveň dekorativní charakter. Vyrobit si ji můžete opět sami. Sežeňte si velkou krabici, barevné papíry, nůžky, fixy, látky a lepidlo. A rázem můžete vytvořit například malý domeček nebo středověký hrad.

Dekorace do dětských pokojů pro teenagery

To ten čas letí! Vaše dítě už pomalu přestává být dítětem a ze stěn pomalu sundává obrázky s krtečkem a medvídkem Pú. Čím ale holé stěny nahradit?

Dětský pokoj by měl vždy odrážet zaměření svého obyvatele. Těžko bude malou rockerku přesvědčovat, že růžová postel s nebesy je to pravé. Dekoraci proto nechte na jejich fantazii.

Zajímavé jsou různé dekorativní tapety, které se prodávají v široké škále barev i motivů. Oblíbené jsou také 3D obrazy. Jestliže je váš teenager zručný, může si stěnu vyzdobit sám. Velmi pěkně vypadají například barevné kruhy, které oživí bílou zeď.

Jako praktická dekorace pak poslouží různé boxy a krabice na drobnosti i větší věci. Můžete je poskládat na police nebo jen tak na sebe.