Vysnili jste si kdysi dávno svoji zahradu a teď konečně nadešel čas ji realizovat? Máte krásný dům a velký pozemek, na kterém si všechny své sny chcete splnit?

Krásná a udržovaná zahrada je pýchou všech pěstitelů. Zřídit ji vkusně a s ohledem na okolí ale nemusí být tak jednoduché. Proto existuje obor architektura zahrad, jehož odborníci vám s vaší zahradou rádi pomohou.

Co je architektura zahrady

Architektura zahrad (nebo také zahradní architektura) je obor, jehož hlavní náplní je tvorba zahrad a parků včetně úprav a následné péče. Zahradní architekt tedy navrhuje zahrady na základě odborných poznatků o okolní krajině, ekologii a dalších částí systému.

Součástí architektury zahrad je také péče o trávník, rostliny, stromy či zahradní jezírka. Zahradní architektura je často také synonymem pro úpravy zámeckých parků.

Proč volit služby zahradního architekta

Ne každý má čas, zkušenosti a talent k tomu vytvořit doma krásnou zahradu. Nevíte-li si s její realizací rady, pak si nechte poradit od zahradního architekta. Díky němu ušetříte mnoho času a vložené prostředky se vám brzy vrátí.

Zahradní architekt vám dokáže poradit s problémy, s nimiž se v zahradě potýkáte. Poradí vám v otázce výsadby. Navrhne kompletní zahradu v jednotném stylu a to přesně podle vašich požadavků.

Typy zahrad

Okrasných zahrad je na světě mnoho typů. U nás je najdete především u zámků, lázní nebo u jiných významných staveb. Francouzské zahrady vytvářejí z rostlin překrásné ornamenty. Jsou doplněny fontánami nebo jezírky.

U nás oblíbené jsou také japonské zahrady. Jejich neodmyslitelnou součástí jsou bonsaje. Využívají otevřený prostor a respektují sílu přírody.

Úplně jiným typem jsou venkovské zahrady. Ty můžete vidět v každé vesnici a to nejen v Čechách.