Když se řekne architektura interiéru, většině z nás se vybaví některé z televizních pořadů. Tam bytoví designéři podle přání majitelů přestavují a upravují byt či jednotlivé místnosti. V interiérové architektuře se samozřejmě také projevují nové a nové trendy. Co je tedy v současné době moderní?

Obývací kuchyň hraje prim

V dávných dobách byla obývací kuchyň centrem veškerého dění v domě. Tam se vařilo, jedlo a tam se celé rodiny scházely. V dnešní době najdeme jak v rodinných domech, tak panelácích, kuchyň oddělenou od obývacího pokoje. V posledních letech se ale původní trend navrací. Lidé začínají dávat přednost spojení kuchyňského koutu a obývací části.

Má to výhody i nevýhody. Prostor je díky tomu otevřený, ale na druhou stranu výpary z kuchyně i nepořádek mohou narušovat pohodlí u televize. Lidé jsou ale v takto řešených interiérech častěji spolu, neodděluje je žádná zeď, ačkoli každý z nich dělá jinou činnost.

Architektura interiéru přeje vzdušnosti

Moderní technologie umožňují mít v bytě dostatek úložných prostor bez toho, že by byl celý zastavěný nábytkem. Naopak. V současné době se upouští od velkých obývacích nebo předsíňových stěn. Lidé chtějí vzdušný prostor a pokoje si čím dál tím častěji vybavují jen tím nejnutnějším. Ve spojení s květinami a vhodně zvolenými dekoracemi vypadá domov mnohem útulněji.

Tapety hlásí návrat

Tapety svůj boom prožily v 60. a 70. letech. I teď je najdeme ve starých bytech často v původním stavu. Tapety se ovšem do módy zase vracejí. Ne však tak, jak tomu bylo dřív. Dnes je běžné koupit zajímavou tapetu a dát ji jen na jednu stěnu nebo i její část. Zbytek pokoje vymalovat vhodně zvolenou barvou. Navíc se změnil i materiál, tapety se neodlupují, nemění barvy a dají se i omývat. Oblibu si také získávají moderní textilní tapety.