Jsou téměř jako živé. Jejich motivy vás mohou inspirovat, děsit, provokovat… Už jste slyšeli o 3D obrazech na zeď? Jde o módní novinku, kterou si oblíbila řada domácností.

Kdo by si nechtěl ozdobit stěnu krásným obrazem? Touha lidí po výzdobě jejich obydlí je známá od pravěku. Je tomu už dávno, kdy si lidé malovali motivy ze svého života na zdi jeskyně, kdy se začala používat plátna a olejové malby měli doma jen zámožní měšťané a šlechta.

Technologie tvorby obrazů se neustále vyvíjí, a tak není divu, že se ve věku 3D televizí a počítačových her objevily také 3D obrazy na zeď.

Co to jsou 3D obrazy na zeď?

Jde o moderní obrazy, pro něž je typický 3D efekt. Obraz je trojrozměrný, téměř jako živý. Typickými motivy jsou například výjevy z přírody, zobrazení květin, krajiny, zvířat. Objevují se ale i abstraktní náměty.

3D obrazy na zeď mohou být vytvořené z fotografií, pořídit si ale můžete i ručně malované kousky, které jsou samozřejmě dražší.

Moderní 3D obrazy: Více kusů

Pro 3D obrazy na zeď je typické, že jsou složeny z více kusů, které se pověsí vedle sebe a vytvářejí zajímavý trojrozměrný efekt. Zpravidla jde o obrazy rozměrnější, které vyžadují prostor.

Můžete se setkat ale i se 3D obrazem v jednom kuse, kdy bude trojrozměrného efektu dosaženo malbou nebo digitální úpravou.

Jak vybrat 3D obraz na zeď

Se 3D obrazy je to podobné jako s každou jinou módní záležitostí. Na trhu je jich hodně. Takže je opravdu z čeho vybírat. Ovšem kvalita je velmi různorodá.

Koupit kvalitní obraz je umění – a to samé platí i o 3D provedení. Jestliže nechcete, aby váš interiér vypadal kýčovitě, vyhněte se levným kouskům. Je vhodnější investovat do dražšího, nejlépe ručně malovaného 3D obrazu na zeď.

Vyčleňte mu ve vašem obývacím pokoji čestné místo. Kvalitního obrazu byste si měli vážit. Možná, že ho tvořil umělec, jehož práce bude mít jednou cenu. Na druhou stranu, levné obrazy ze supermarketů budou svoji hodnotu už jen ztrácet.